Fotogalerie

Počítadlo stromů

2014-23 Zasazených

Neovocných:9200
Ovocných:1490

2023 Připravovaných

Neovocných:3292
Ovocných :7

Cesty do Guatemaly

Cesty do Guatemaly 

Při každé cestě Love for Guatemala vysazuje stromy spolu s místními komunitami, které napočítáváme z prodeje výrobků a stromových certifikátů a také pracujeme na různých humanitárních projektech, vždy dle dané situace v Guatemale-stavění chýší po hurikánech, distribuce filtrů na vodu, atd. 

Guatemalská kultura
Mayská kultura, zvyky a tradice, Guatemala je krásná země…

Další veřejná cesta se uskuteční v lednu 2023. Tato cesta je již plná.  Na ní budeme rozdávat ovocné stromy do mayských rodin v horách, budeme poznávat mayskou kulturu a tradice, navštěvovat mayské trhy,ale hlavně budeme cestovat do sebe. Strávíme čas v nádherné eco lodgi v deštném pralese, budeme také meditovat, cvičit jogu a účasníme se posvátné mayské kakaové ceremonie. Navštívíme různé mayské kmeny se kterými spolupracuji. Vyšlapeme na aktivní sopku a mnohem více zažijeme.

Druhá  cesta v roce 2023 se uskuteční v březnu a bude soukromá.. , zaměřená na čas strávený u šamana, na ceremoniích a učení se dále o nápoji Bohů a mayské kosmologii. Dalším cílem bude organizace a distribuce ovocných  a neovocných stromů a další plány se teprve budou vyvíjet dle dané situace v Guatemale. Cesta pak bude pokračovat v navštěvování mayských komunit, s kterými pracuji na fair tradových výrobcích.

Jinak také na našich  cestách:

Navštěvujeme pestré mayské trhy, trávíme čas u posvátných jezer, navštěvujeme okolní mayské vesničky a také někdy trávíme čas s mayskými rodinami.

Trávíme čas v komunitách s kterými spolupracujeme a tam také zalesňujeme.
Někdy i pobýváme u mayských rodin a navštivujeme ženy s kterými spolupracujeme ohledně tradičniho tkaní dle zásad fair trade a podporujeme školní docházku jejich dcer. 

Někdy také bydlíme a stravujeme se u guatemalských a mayských rodin. Toto je obrovská příležitost jak více poznat guatemalskou a mayskou kulturu a sdílet společné chvíle. Sázíme stromy v různých místech v Guatemale, které Love for Guatemala napočítává již od září 2013.

Šplháme na sopky, na posvátná mayská místa a navštěvujeme mayské komunity blízko kterých i pobýváme.  Zapojujeme se do aktivit místního dětského komunitního centra, škol a jiných. Navštěvujeme rodinné kávové farmy a místa na zpracování pravého kakaa. Chodíme na výlety do jiných vesniček a míst:). Někdy i navštěvujeme místní šamany.

Užíváme si tradiční mayskou koupel v mayských temazcalech, jíme tradiční pokrmy, jezdíme tzv.”kuřecími autobusy” a vždy možností a zážitků je spoustu:).

Přesný obsah cesty je vždy trochu jiný. Cesta se může kdykoliv změnit, dle místních podmínek, počasí, politické situace, přívalových dešťů, bouchajících sopetk, atd :).

Cesta trvá zhruba 3 týdny, letenku si každý hradí a zařizuje sám (možnost využít osvědčenou cestovní kancelář, která může letenky zajistit). Veškeré náklady cesty si každý hradí sám, Love for Guatemala nehradí žádné náklady.

Pro více info nás kontaktujte na: info@loveforguatemala.com

Děkujeme za přízeň:)

LFG