Fotogalerie

Počítadlo stromů

2014-23 Zasazených

Neovocných:14200
Ovocných:1490

2024 Připravovaných

Neovocných:213
Ovocných :47

Cesty do Guatemaly

Cesty do Guatemaly 

Při každé cestě Love for Guatemala vysazuje stromy spolu s místními komunitami.

Stromy napočítáváme z prodeje výrobků a stromových certifikátů. Také pracujeme na různých humanitárních projektech, vždy dle dané situace v Guatemale-stavění domečků, distribuce filtrů pitnou na vodu, stavění pecí, atd. 

Guatemalská kultura
Mayská kultura, zvyky a tradice, Guatemala je krásná země…

Další cesta se uskuteční v dubnu 2024 a bude soukromá.

Na této cestě budeme sázet neovocné stromy ve vícero místech. Celkem plánujeme zasadit 5000 stromů, které se napočítaly díky vám. Ze srdce za matku Zemi děkuji. Také během této cesty se budu se nadále učit od svých šamanů, trávit čas na posvátnýc ceremoniíích a v komunitách žen a tkát. Přivezu mnoho krás pro vás:). Co by jste si přáli, pište:).

Jinak také na našich  cestách:

Navštěvujeme pestré mayské trhy, trávíme čas u posvátných jezer, navštěvujeme okolní mayské vesničky a také někdy trávíme čas s mayskými rodinami.

Trávíme čas v komunitách s kterými spolupracujeme a tam také zalesňujeme.
Někdy i pobýváme u mayských rodin a navštěvujeme ženy s kterými spolupracujeme ohledně tradičniho tkaní dle zásad fair trade a podporujeme školní docházku jejich dcer. 

Někdy také bydlíme a stravujeme se u guatemalských a mayských rodin. Toto je obrovská příležitost jak více poznat guatemalskou a mayskou kulturu a sdílet společné chvíle. Sázíme stromy v různých místech v Guatemale, které Love for Guatemala napočítává již od září 2013.

Šplháme na sopky, na posvátná mayská místa a navštěvujeme mayské komunity blízko kterých i pobýváme.  Zapojujeme se do aktivit místního dětského komunitního centra, škol a jiných. Navštěvujeme rodinné kávové farmy a místa na zpracování pravého kakaa. Chodíme na výlety do jiných vesniček a míst:). Někdy i navštěvujeme místní šamany.

Užíváme si tradiční mayskou koupel v mayských temazcalech, jíme tradiční pokrmy, jezdíme tzv.”kuřecími autobusy” a vždy možností a zážitků je spoustu:).

Přesný obsah cesty je vždy trochu jiný. Cesta se může kdykoliv změnit, dle místních podmínek, počasí, politické situace, přívalových dešťů, bouchajících sopetk, atd :).

Cesta trvá zhruba 2 -3 týdny, letenku si každý hradí a zařizuje sám (možnost využít osvědčenou cestovní kancelář, která může letenky zajistit). Veškeré náklady cesty si každý hradí sám, Love for Guatemala nehradí žádné náklady.

Pro více info nás kontaktujte na: info@loveforguatemala.com

Děkujeme za přízeň:)

LFG