Banner - Jezero

Fotogalerie

Počítadlo stromů

2014-23 Zasazených

Neovocných:14200
Ovocných:1490

2024 Připravovaných

Neovocných:213
Ovocných :47

O Guatemale

Guatemala – stále neobvyklá destinace, která Vás ale při bližším prozkoumání,odmění na každém kroku. Domorodý život ,který je převážně stále stejný jako v dobách, kdy Evropani objevili tuto mayskou zem. Velkolepá krajina v horách, kde jako by zdálo, že všude kam se podíváte je sopka. Nádherná jezera, džungle a deštné pralesy ve všech koutech země, to je to, co právě charakterizuje Guatemalu, tento neobvyklý kout světa. Její fantastická geografie předurčuje to, že trekování, potápění, kajakování, objevování jeskyní a nepřeberné množství dalších možností je nekonečné.. V Guatemale můžete stále najít překrásné mayské pyramidy
a posvátná místa ve středu džungle, jako například pyramidy Tikal, El Mirador a mnoho dalších.

Guatemala je rovněž populární destinace pro cestovatele, kteří se chtějí ponořit do studia španělštiny a třeba i žít s místní domorodou rodinou.
Ale to nejúžasnější na této zemi, si dovoluji říci, že jsou právě zdejší lidé. Jejich dech beroucí
a nikdy nekončící úsměv a radost z čehokoliv je opravdu silně nakažlivá. Barevné a pestré místní mayské trhy a rituály nenechají žádného cestovatele bez údivu.

Guatemala má 17 milionů obyvatel a je to jedna z nejchudších zemí na západní polokouli.
Většina obyvatel pracuje v zemědělství a zvláště mayské ženy udržují guatemalské tradice stále živé tím, že tkají své tradiční oblečení a spoustu dalších výrobků.Pozorovat je při práci je přinejmenším fascinující, a tak je mou velkou radostí a ctí vám výrobky od různých mayských kmenů nabízet zde tak, abych vám přiblížila tuto kulturu, podpořila ženy mzdou dle zásad fair trade a informovala vás o všech dalších zdejších projektech.

S láskou

Irena DeLave