Fotogalerie

Počítadlo stromů

2014-23 Zasazených

Neovocných:9200
Ovocných:1490

2024 Připravovaných

Neovocných:4727
Ovocných :15

Podpora mayských komunit

Naším hlavním cílem je podporovat tradiční mayské tkaní za podmínek fair trade v Guatemale.

Nabízíme tradiční ručně tkané výrobky a šperky vyrobené dle zásad fair trade :

  1. Z prodeje každého výrobku vysazujeme 2 stromy v Guatemale  a z prodeje darovacích certifikátů KUP SI STROM vysazujeme ovocné a neovocné stromy.
  2. Z prodeje guatemalských starostlivých panenek, pomáháme chudým rodinám z mayského kmene Ixil v provincii Quiche, aby jejich děti mohly chodit do školy.

Pracujeme přímo s guatemalskýma ženskýma skupinama, pracujících dle zásad Fair trade. Jde o sdružení mayských žen (z mayských skupin Quiche, Maam, Kachikel,Tzutujil, Ixil..- ), vyrábějící kvalitní, ručně tkané textilní výrobky a šperky spojující původní mayské tradice s moderním designem. 

V těchto ženských skupinách pracuje více jak 700 indiánských žen, celkem ze 17 mayských kmenů žijících u guatemalských jezer a v horách, poznamenané občanskou válkou, která proběhla v letech 1960-1996 a některé z nich byly poznamenány devastací hurikánu Stan v roce 2005.

Umožňujeme těmto ženám pobírat odpovídající (podle zásad fair trade) mzdu a přispívat na jejich vzdělávací a tréninkové programy, které dále pomáhají zajišťovat nezávislé a soběstačné ženské pracovní komunity.

Love for Guatemala navíc podporuje zalesnění Guatemaly a vysazuje 2 stromy z prodeje každého výrobku v Guatemale při každé své cestě tam.