Fotogalerie

Počítadlo stromů

2014-23 Zasazených

Neovocných:9200
Ovocných:1490

2024 Připravovaných

Neovocných:5033
Ovocných :29

Vzdělávání

Vzdělávání v Guatemale není pro mayské děti samozřejmostí. Podle statistiky žije zde 75% obyvatel v chudobě. V Guatemale jsou jak státní tak i privátní školy. Ale i základní státní škola bez měsíčního školného přináší rodině spoustu výdajů. Děti jsou povinny nosit uniformy, jejichž pořízení stojí rodinu dost peněz a někdy tato investice dokonce rozhodne o tom zda dítě vůbec do školy půjde. Rodiče musí také zaplatit boty do školy, různé školní pomůcky, školní aktovku, vytištění domácích úkolů, kostýmy pro školní slavnosti, atd.

V běžné státní základní škole se tyto výdaje ročně vyšplhají minimálně na 100 až 200 Quetzalů (300-600 Kč) na dítě, někdy i více. Přitom průměrná mayská rodina má v průměru 5 dětí.    

Ve vyšších ročnících základní školy totiž roční výdaje za školné pro jedno dítě vyšplhají až na 400 až 500 Q (1200-1500 Kč). A na střední škole je to ještě vice 1000- 1500 Q (3000-4500 Kč).

Love for Guatemala pomáhá uhradit 25-50% výdajů spojených se školní docházkou pro mayské holčičky. 

Tato částka většinou stačí k tomu, aby děti mohly chodit do školy, ale zároveň rodiče nezbavuje odpovědnosti doplatit veškeré školní výdaje do 100%, aby tím nevznikla žádná závislost na podpoře.

Celosvětové studie z nejchudších zemí světa dokazují, že pokud mají dívky možnost školní docházky, založení rodiny v pubertálním věku se významně snižují a tím i šance na lepší život pro sebe a svou rodinu v pozdějším věku. Začarovaný kruh chudoby se díky této možnosti na základní vzdělávání snižuje.

Love for Guatemala tak navazuje na dlouholeté aktivity neziskové organizace Embrace Guatemala, která má základnu v provincii Quiche a od roku 2014 jsme pomohli poslat do škol 130 dětí ročně. 

Negramotnost v Guatemale dosahuje 75%, převážně mezi obyvateli mayských komunit. Guatemala má také nejvyšší procento negramotných v celé střední Americe, ale předpokládá podstatné snížení tohoto čísla do 20 let. A my v to pevně věříme a chceme být u toho :).

Prodejem  guatemalských starostlivých panenek pomáháme chudým rodinám z mayského kmene Ixil v provincii Quiche, aby jejich děti mohly chodit do školy. Panenky můžete zakoupit v našem eshopu:http://eshop.loveforguatemala.com/starostlive-panenky3

Ze srdce děkuji

Irena DeLave